Automated External Defibrillator, czyli automatyczny defibrylator zewnętrzny, to urządzenie, które można zakwalifikować do tych, które ratują życie. W głównej mierze kojarzone jest z placówkami medycznymi i karetkami ratunkowymi. Defibrylatory AED to także urządzenia, które można mieć we własnym domu.

Sytuacje zagrażające życiu

Nigdy tak naprawdę nie można przewidzieć tego, kiedy dojdzie do nagłego zatrzymania krążenia. Do sytuacji, która może nie tylko zagrażać zdrowiu, ale także życiu. Co ciekawe, statystyki jasno pokazują, że najczęściej z takimi sytuacjami ma się do czynienia w domach. W miejscu, gdzie człowiek czuje się bezpiecznie, spokojnie, umiera wiele osób, jakie nie miały okazji skorzystać z profesjonalnego sprzętu. Do nich właśnie można zaliczyć defibrylatory AED. Wszyscy dokładnie sprawdzają to, czy ich apteczka jest solidnie wyposażona. O defibrylatorze myśli niewielka grupa osób. Powinno się to zmienić. W szczególności, jeżeli w domu mieszkają osoby, jakie na co dzień mają do czynienia z chorobami serca.

Zastosowanie AED w domach

Wbrew pozom, automatyczne defibrylatory można bez trudu kupić na użytek prywatny. Nie brakuje takich miejsc, jakie w swojej ofercie mają urządzenia, których celem jest stworzenie impulsu elektrycznego o dopasowanej energii, którą nakierowuje się na mięsień sercowy. Następuje to w momencie, kiedy serce nie działa w nieprawidłowy sposób. Praca AED może stać się ratunkiem dla wielu osób, które mogą nie doczekać w odpowiednim momencie na nadjechanie służb.

Osoby po zawale, mieszkające daleko od szpitala

Defibrylator AED przyda się w domach osób, które mieszkają daleko od szpitala, a do tego są już po zawale. Pomimo tego, że karetka zostanie szybko wezwana na miejsce, to odległość do pokonania nie jest mała. W takich przypadkach liczy się każda sekunda. Rozpoczęcie natychmiastowej akcji ratunkowej przy pomocy własnego AED sprawia, że istnieje większa szansa na uratowanie życia.

Pacjenci obciążeni ryzykiem chorób kardiologicznych

Jest wiele osób, które na co dzień żyją z takim ryzykiem. W szczególności jest tu mowa o pacjentach, którzy do tej pory nie mieli problemów z sercem. Jednak nagły zgon może trafić się w najmniej spodziewanych sytuacjach. Nie zawsze są to osoby, jakie posiadają wszczepiony kardiowerter-defibrylator. Prywatny AED w ich sytuacji może tak naprawdę decydować o czyimś “być lub nie”.

Defibrylatory AED mają taką moc, że są w stanie przydać się także w wielu innych sytuacjach, m.in. u pacjentów, którzy są obłożnie chorzy. Ich zakup będzie poważną decyzją, która może niejednokrotnie uratować życie.

MATERIAŁ SPONSOROWANY