Kobiety marzą o tym, aby móc wyjść z domu o poranku bez straty czasu na wykonanie makijażu. Czy można mieć umalowane oczy bez konieczności stania długie godziny przed lustrem? Takie możliwości zapewnia makijaż permanentny, którego efekty utrzymują się przez naprawdę długi czas.

Wygoda i oszczędność czasu

Starannie wykonany makijaż permanentny jest w stanie sprawić, że przez kilka kolejnych miesięcy, oczy, brwi oraz usta będą prezentować się bez zarzutu. Usługa wykonana w dobrym salonie nie wymaga żadnego dopracowania. Pozwala to zapewnić wygodę i oszczędność czasu, którego czasem brakuje nawet na odpoczynek. Wystarczy tylko zdecydować się na zabieg wykonany w profesjonalnym salonie, cieszącym się renomą. Znaleźć go można wpisując w Google odpowiednią frazę, na przykład makijaż permanentny Katowice.

Dla kogo jest makijaż permanentny?

Można powiedzieć, że tak naprawdę jest to zabieg kosmetyczny, który dedykowany jest dla wszystkich kobiet. W szczególności korzystają z niego osoby, które:

  • nie umieją się dobrze umalować;
  • pragną zmienić naturalny kształt brwi;
  • mają słabe i wypadające brwi;
  • utraciły brwi na przykład po nieprawidłowo wykonanym zabiegu regulacji;
  • mają ogromną liczbę zajęć i każda minuta jest dla nich bardzo ważna. 

Istnieje także liczba przeciwwskazań, które wykluczają panie z czasowego wykonania zabiegu lub na zawsze. Zaliczają się do nich kobiety zmagające się z infekcjami wirusowymi, grzybiczymi i bakteryjnymi; są w ciąży oraz karmiące piersią; chorują na cukrzycę; biorą leki rozrzedzające krew lub sterydowe; mają sztuczne rzęsy; poddały się botoksowi. Choroby nowotworowe nie wykluczają poddania się zabiegowi. Należy jednak posiadać pozytywną opinię lekarza, aby wykonanie zabiegu było możliwe.

Dlaczego warto wykonać makijaż permanentny?

Oprócz tego, że zapewnia on wygodę i komfort, to jest także wiele innych zalet. Wśród nich można wymienić to, że ma się do czynienia z trwałym makijażem, który nie będzie rozpływał się w ciągu dnia. Nawet, jeżeli ma się do czynienia z wysokimi temperaturami, wszystko będzie na swoim miejscu zapewniając niesamowity efekt. Makijaż permanentny jest w stanie poprawić niezbyt wyraźną symetrię twarzy. Całościowe kontury prezentują się lepiej poprawiając także samopoczucie psychiczne wielu kobiet. Wykorzystując makijaż permanentny nie trzeba będzie pamiętać o demakijażu twarzy. Tym bardziej że niektóre preparaty są w stanie podrażnić skórę, która znajduje się dookoła oczu. 

O czym należy pamiętać?

Bezpośrednio po wykonaniu makijażu permanentnego, na twarzy może pojawić się delikatna opuchlizna. Zaczerwienienie lub obrzęk powinny jednak zniknąć w ciągu kilku godzin, więc już następnego dnia będzie można udać się do pracy lub do szkoły. Należy jednak pamiętać o tym, aby do oczyszczania twarzy do czasu pełnego wygojenia, wykorzystywać neutralny tonik lub samą wodę. O takich zaleceniach każda kobieta zostanie poinformowana po wykonaniu zabiegu kosmetycznego.

Makijaż permanentny to jeden z najczęściej wybieranych propozycji. Zabieg jest w pełni bezpieczny i powinien być wykonywany przez doświadczoną linergistkę.

MATERIAŁ PARTNERA