Każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu i zdrowych śnieżnobiałych zębach. Nikogo nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób szuka sposobów na osiągnięcie tego celu. A jest ich co najmniej kilka! Od stosowania produktów drogeryjnych, aż po profesjonalne zabiegi w gabinecie dentystycznym. Ostateczny wybór zależy od tego, jak szybko chcesz osiągnąć efekt oraz jakim budżetem dysponujesz. Oto skuteczne sposoby na białe zęby. Sprawdź, czy wszystkie je znasz!

Skuteczne sposoby na białe zęby w zaciszu domowym

Jedną z najtańszych opcji jest zakup pasty wybielającej. Na rynku dostępnych jest kilka pozycji. Można je dostać bez recepty w aptekach i drogeriach lub zamówić przez internet. Pastę wybielającą powinno się stosować nie dłużej niż przez 2 miesiące. Jej regularne stosowanie rozjaśni zęby o 1-2 tony. Jeśli taki efekt będzie cię satysfakcjonował, możesz na tym poprzestać.

Paski, żele i nakładki wybielające

Kolejną opcją są paski, żele i nakładki wybielające zęby. Efekt ich stosowania jest widoczny po 2 – 3 tygodniach przy regularnym stosowaniu. Są w stanie rozjaśnić zęby nawet od 2 do 4 tonów. Na czym polega wybielanie tym sposobem? Elastyczne paski wypełnione specjalistycznym żelem nakłada się na górny i dolny łuk zębowy na minimum 20 minut 2 razy dziennie. Minus? Ich stosowanie może sprawić, że zęby będą zmagać się przez pewien czas z nadwrażliwością.

Może Cię zainteresować: Jakie kosmetyki powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce?

Profesjonalne wybielanie zębów u dentysty

Najdroższa opcja ze wszystkich dostępnych, lecz jednocześnie gwarantująca największy sukces. Nowoczesne technologie i rozwiązania dentystyczne dają co najmniej kilka możliwości profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie dentystycznym. Oto dwie najbardziej popularne opcje.

Nakładka wybielająca

Od tej zakupionej w sklepie różni się przede wszystkim precyzją wykonania. Na każdy łuk zębowy dentysta wykonuje osobną nakładkę, która idealnie dopasowuje się do powierzchni wszystkich zębów. Specjalista dopiera indywidualnie odpowiednie stężenie substancji wybielającej do kondycji i zabarwienia zębów. Proces jest skuteczniejszy, a efekty widoczne. Nakładki z żelem wybielającym powinno się nosić przez około 4 tygodnie (zazwyczaj nakłada się je na noc, a poza żelem wybielającym pacjenci otrzymują również żel na nadwrażliwość).

Może Cię zainteresować: Jak przygotować swoją skórę do lata?

Wybielanie przez naświetlanie

Skuteczne sposoby na białe zęby

Mimo ceny, jaką trzeba zapłacić, jest jednym z najczęściej wybieranych sposobów na wybielenie zębów ze względu na szybki i widoczny efekt. Zabieg odbywa się w gabinecie dentystycznym i trwa około godziny. Polega na nałożeniu preparatu wybielającego o wysokim stężeniu na zęby, a następnie naświetlaniu ich lampą. Efekty są widoczne od razu. Zabieg można powtórzyć w zależności od tego, jaki finalnie efekt chce się osiągnąć.

O tym pamiętaj!

To, jaki rezultat osiągniesz wybielając zęby uzależnione jest od wielu czynników, m.in.: diety, genów i właściwej higieny jamy ustnej. Jeśli zależy ci tylko na lekkim rozjaśnieniu szkliwa, wypróbuj sposoby, które możesz wykonać w domu. Jeśli natomiast chcesz osiągnąć długotrwały efekt białych zębów, rozwiązaniem jest wizyta u dentysty. Niezależnie od tego, na którą możliwość się zdecydujesz, podstawą pięknego uśmiechu jest odpowiednia higiena i regularny monitoring stanu uzębienia.