Dębowa podłoga to rozsądny wybór. W szczególności dla osób, które biorą pod uwagę inwestycję na długie lata. Deski wykonane z dębu stwarzają możliwość zmiany aranżacji w przyszłości – nawet w przypadku takich zmian, jak ze stylu minimalistycznego na klasyczny lub industrialny.

Uniwersalne deski podłogowe z dębu

Dębowe deski wyróżniają się szlachetnym wyglądem, który podkreślony jest przez rysunek sęków. Mogą one być dostępne w wielu kolorach – począwszy od tych naturalnych, po biel, a także głęboką czerń. Dzięki temu można dobrać deski podłogowe zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Szeroka kolorystyka sprawia, że za każdym razem ma się do czynienia z deskami, które są w stanie stworzyć niepowtarzalny wzór, jaki będzie idealnym tłem dla wyposażenia znajdującego się w danym pomieszczeniu. Deska podłogowa Styl drzewa to dobra propozycja dla tych osób, którym zależy nie tylko na funkcjonalności, ale także na stworzeniu estetycznego wykończenia przy wykorzystaniu naturalnych materiałów.

Dębowe deski na podłodze – dlaczego warto z nich skorzystać?

Deski podłogowe, które wykonane są z naturalnych materiałów, są dobrą propozycją dla osób, które są alergikami lub domownicy zaliczają się do takiego grona. Drewno jest antystatyczne, czyli nie przyciąga kurzu. Dodatkowo należy wskazać dokładnie na dąb, który nie wydziela olejków eterycznych. Jest to ważna cecha,, ponieważ z taką sytuacją ma się do czynienia w przypadku egzotycznych gatunków drewna. Pomimo piękna i szlachetności egzotycznych drzew, wiele z nich może wzmagać alergie w związku z wydzielanymi olejkami. 

Drewno na podłodze polecane jest także ze względu na możliwość regulacji wilgotności powietrza w pomieszczeniu. 

Mówiąc o zaletach tego typu rozwiązania, należy wskazać na odporność na zmiany temperatury powietrza. Wytrzymałe, pod wpływem wilgoci, nie pęcznieje, więc nie będzie dochodzić do wypaczania podłogi. 

Gdzie można zamontować deski podłogowe z drewna?

Tego typu deski podłogowe polecane są w szczególności do miejsc, gdzie ma się do czynienia z intensywną eksploatacją. Nie można jednak zapomnieć o ich odpowiedniej pielęgnacji oraz konserwacji, aby móc utrzymać je w dobrym stanie przez długi czas.

W zdecydowanej większości drewniane deski podłogowe z dębu można stosować na ogrzewaniu podłogowym. Tego typu informacje zawsze udzielane są przez producenta. 

Wygląd drewnianych desek można zmienić w łatwy sposób. Wystarczy wykonać olejowanie, lakierowanie, bejcowanie lub szczotkowanie, bez konieczności zrywania i układania wszystkich desek od nowa na podłodze. 

MATERIAŁ PARTNERA