Videodomofony to urządzenia, które coraz częściej można spotkać w nieruchomościach różnego typu. Dzięki nim przekazywany jest obraz do domu. Pozwala to stwierdzić kto tak naprawdę znajduje się pod domem – co też pomaga w zachowaniu większego poziomu bezpieczeństwa.

Domofony GSM i tradycyjne

Współczesna technologia daje tak wielu urządzeń, które pozwolą na komunikację z osobami, jakie znajdują się przed domem. Wśród nich można wyróżnić domofony GSM i tradycyjne.

Domofony GSM polecane są do miejsc, gdzie nie ma możliwości położenia kabli. Można za to wykorzystać te urządzenia, jakie wyposażone są w kartę SIM. Pozwala to na wyposażenie domofonu w kartę dowolnego operatora GSM. Jest to jednak drogie rozwiązanie, jakie wymaga założenia w miejscu, które obsługiwane jest przez danego operatora.

Zdecydowanie lepszym wyborem stają się tradycyjne domofony Warszawa. Niezawodne, są w stanie zapewnić wysoką jakość rozmowy. Specjalna konstrukcja domofonów pozwala na wpisanie kodu lub zastosowanie karty, dzięki czemu osoby uprawnione będą mogły przedostać się do wewnątrz.

Inni muszą nacisnąć specjalny przycisk znajdujący się na obudowie domofonu, aby można było skontaktować się z osobami znajdującymi się wewnątrz. Specjalny panel umożliwi ich wpuszczenie – jeżeli takie faktycznie będzie ich życzenie. Domofony pozwalają także na utrzymanie osób niepowołanych z dala od nieruchomości, a nawet terenu przedsiębiorstwa.

Nowoczesne videodomofony

Oto urządzenia, jakie składają się z dwóch części. Na zewnątrz znajduje się kamera razem z panelem, gdzie znajduje się przycisk i głośniki, jakie pozwalają skontaktować się z domownikami lub pracownikami firmy. Wewnątrz znajduje się monitor, który pozwala odczytać obraz z kamery i głośnik, jaki pozwala nawiązać kontakt z drugą stroną.

Trzeba przyznać, że videodomofony stają się coraz popularniejsze. W szczególności w miejscach, gdzie ma się do czynienia z wartościowymi nieruchomościami (np. apartamenty). Pozwalają one utrzymać duży poziom bezpieczeństwa – co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne.

Jak działają domofony i videodomofony?

Zasada działania domofonów i videodomofonów jest prosta. Wystarczy nacisnąć przycisk na panelu zewnętrznym, aby móc skontaktować się z tymi, co znajdują się wewnątrz. Z tą jednak różnicą, że w przypadku videodomofonów po naciśnięciu przycisku, od razu nagrywany jest obraz i dźwięk, który zostaje przekazany do środka.

Obydwie te grupy urządzeń można zaliczyć do podstawowych systemów zabezpieczeń w domach i w firmach.