Od dawna myślisz o wypadzie do SPA, ale odkładasz go, bo nie do końca wiesz, czy się tam odnajdziesz? Masz wątpliwości co ze sobą zabrać, jak się przygotować i co Cię tam czeka?  Przygotowałem dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym organizacja pobytu w SPA będzie szybka i prosta. Po lekturze bez obaw możesz rezerwować wyczekiwany termin!

Pierwszy pobyt w SPA – o tym warto wiedzieć

kobieta zażywająca masażu w białym ręczniku

Zebrałem dla Ciebie w kilku punktach najważniejsze kwestie, o których musisz wiedzieć, planując pobyt w SPA. Dzięki nim unikniesz rozczarowań, ułatwisz pracę personelowi, a przede wszystkim relaks, na którym tak Ci zależało, będzie możliwy. A więc, do rzeczy.

  1. Czas działa na Twoją korzyść. Każda wizyta w SPA wiąże się z wypełnieniem formularza, który pozwoli specjalistom poznać bliżej Ciebie i Twoje potrzeby. Zwykle zajmuje to chwilę, dlatego bądź co najmniej 15 minut przed umówioną godziną. Dzięki temu na spokojnie wypełnisz dokumenty, odpowiesz na dodatkowe pytania i przebierzesz się, bez straty cennych chwil, które można poświęcić na zabieg.
  2. Jeśli masz jakiekolwiek problemy zdrowotne lub występują przeciwwskazania do wykonania konkretnego zabiegu, poinformuj o tym personel. Twoje zdrowie jest najważniejsze, a jeśli udzielisz wyczerpujących odpowiedzi, specjaliści będą w stanie zaproponować alternatywny zabieg, dostosowany do Twoich potrzeb, a jednocześnie bezpieczny.
  3. Osoba, która będzie wykonywać Twoje zabiegi, powinna przed ich rozpoczęciem poinformować Cię, jak będą one wyglądać, ponieważ w ich trakcie nie prowadzi się rozmów. Natomiast pamiętaj, że zawsze należy mówić o ewentualnym dyskomforcie, który odczuwasz (zbyt mocny nacisk przy masażu, drażniący zapach, za głośna muzyka i inne).
  4. Przed wizytą w SPA zrezygnuj z solarium i długich kąpieli słonecznych. Podrażniona skóra jest bardzo wrażliwa i zdecydowanie obniży komfort wykonywania poszczególnych rytuałów. Jeśli chcesz skorzystać z peelingów, pamiętaj, by depilacji ciała dokonywać z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem.
  5. Z zabiegów SPA i Strefy Wellness nie należy korzystać po obfitym posiłku i po alkoholu.
  6. Do SPA nie musisz zabierać żadnych specjalnych rzeczy. Wszystkie akcesoria (ręcznik, szlafrok, jednorazową bieliznę, jednorazowe klapki) dostaniesz bezpłatnie na miejscu. Jeśli wybierasz się do SPA, gdzie do dyspozycji Gości jest także strefa Wellness (basen, jacuzzi), jedyną rzeczą, którą warto mieć, jest strój kąpielowy.
  7. Może się zdarzyć, że zabieg, który Cię interesuje, wymaga całkowitego rozebrania się. Jeśli nagość przy osobie płci przeciwnej jest dla Ciebie krępująca, przy rezerwacji zapytaj, czy jest możliwy wybór specjalisty.

Etykieta Gościa SPA

kosmetyki oraz ręczniki i świece

Zwykło się mówić, że „klient nasz Pan”. Pamiętaj jednak o tym, że jesteś gościem w SPA i z pewnością w danym momencie niejedynym. Dlatego wycisz lub wyłącz telefon. Natarczywy dźwięk dzwonka z szafki to ostatnia rzecz, której życzysz sobie Ty i inni Klienci podczas relaksu, za który zapłacili.

Może Cię zainteresować: Czym jest facemodeling?

Po drugie, miej świadomość, że spóźniając się na zabieg, tracisz na tym Ty. Jeśli przykładowo masz zaplanowany masaż od 10.00 do 11.00, a przyjdziesz do gabinetu o 10.15, o tyle mniej minut będzie trwał Twój relaks, choć płacisz za pełną godzinę.

I na koniec grzecznościowa uwaga. Jeśli z jakichś przyczyn musisz zrezygnować z umówionej wizyty, zadzwoń i poinformuj o tym obsługę. Z wolnego terminu mogą skorzystać inny chętni, a dzięki uczciwości nie trafisz na czarną listę Gości.

Podsumowując

Korzystanie ze SPA jest coraz bardziej popularne. Taka forma relaksu zyskuje uznanie zarówno u kobiet, jak i mężczyzn m.in. dlatego, że ma korzystny wpływ na ciało i na duszę. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na DAY SPA (jednodniowy pobyt bez noclegu), czy weekendowy relaks, podczas rezerwacji i będąc już na miejscu, nie bój się pytać! Uwierz mi, że specjaliści, którzy pracują w SPA, chętnie udzielą Ci odpowiedzi i rozwieją wszelkie wątpliwości. Wszystko po to, by pobyt w ośrodku był dla Ciebie prawdziwą przyjemnością.