„Jestem mężczyzną, dbam o siebie i chodzę do kosmetyczki” – takie słowa z ust mężczyzny brzmią niczym seksualny coming out. Męska pielęgnacja wciąż jest tematem tabu i mimo naszej rosnącej świadomości, obycia i możliwości osobistego obserwowania zmian, jakie zachodzą w naszej mentalności, nie potrafimy przełamać bariery, która zakazuje świadomie cieszyć się mężczyznom ze swojego atrakcyjnego wyglądu.

Czego się boisz?

przestraszony mężczyzna

Pozwól, że odpowiem: odrzucenia społecznego i utraty pozycji silnego, władczego samca-alfa, którą zajmujesz w hierarchii rodziny i przyjaciół. Skąd to wiem? Z doświadczenia. Jeszcze kilka lat temu sam walczyłem o to, aby zdobyć na odwagę i przyznać przed lustrem, że krem do golenia, mydło i pasta do zębów to dla mnie trochę za mało. Przełamałem tabu i nie żałuję. Najpierw były zakupy w drogerii, następnie wizyta w salonie kosmetycznym i właśnie o zabiegach, jakie tam można znaleźć i nad którymi warto się zastanowić, postaram się dziś opowiedzieć.

Może Cię zainteresować: Czym jest Yerba Mate i jakie są jej właściwości? Jak ją parzyć?

Na jakie zabiegi kosmetyczne mężczyźni decydują się najczęściej?

mężczyzna z maseczką kosmetyczną na połowie twarzy

Trudno zaprzeczać, że o ile w domu i wśród przyjaciół staramy się za wszelką cenę pokazać swoją wyższość i „lepszość” nad kobietami, o tyle w salonach kosmetycznych zamieniamy się w potulne baranki, które poddają się wszystkiemu, co im się zaproponuje. To też nie powinno nikogo zadziwiać – w końcu oddajemy się w ręce specjalisty, nieprawdaż?

Oczyszczanie, oczyszczanie i jeszcze raz oczyszczanie

Twarz mężczyzny ma zupełnie inną anatomię niż twarz kobiety. Większa ilość gruczołów łojowych sprawia, że męska cera zwykle jest tłusta, a nadmierna produkcja sebum gromadząca się w porach źle wpływa na kondycję twarzy. Właśnie dlatego tak istotnym jest właściwe oczyszczanie twarzy. Zabieg może się odbywać z zastosowaniem różnych metod:

  • oczyszczanie mechaniczne – czyli standardowe, ale w warunkach gabinetu kosmetycznego w pełni bezpieczne, wyciskanie zaskórników ręcznie;
  • dermabrazja – usuwanie martwych komórek naskórka w wyniku mikrodermabrazji diamentowej, korundowej czy też wodnej to zabieg, który sprawi, że twarz stanie się wygładzona, odżywiona, a co najważniejsze – zdrowsza i odmłodzona;
  • oczyszczanie laserem – wiązka światła IPL w laserach to dobrodziejstwo współczesnej technologii. Po zakończonym oczyszczaniu laser działa na podrażnioną twarz silnie antybakteryjnie, co w efekcie poprawia i wydłuża efekt działania pozostałych zabiegów.

Może Cię zainteresować: Jak przygotować się do zabiegów w SPA?

Nawilżanie i regeneracja

Drogeryjne kosmetyki do pielęgnacji ciała, w szczególności te z niższej półki, zwykle nie działają skutecznie na wymagającą skórę mężczyzn. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu naszej budowy anatomicznej. Większa ilość warstw naskórka skutecznie niweluje działanie składników regenerujących zawartych w kremach i preparatach sklepowych. W gabinecie kosmetycznym można poddać się mezoterapii igłowej, która polega na wprowadzeniu w głębokie warstwy skóry prawdziwej mieszanki odżywczej dostarczanej przez wykonane uprzednio mikro nakłucia.

Oczywiście to jeszcze nie wszystko. Decydując się na wizytę w gabinecie kosmetycznym, możecie być pewni, że na miejscu otrzymacie szereg fachowych porad, dzięki którym odzyskacie poczucie atrakcyjności i męskości. Zabiegi na dłonie i stopy? Depilacja? Dlaczego nie! Prawdziwa męskość to pewność siebie, a ta z kolei generuje komfort umysłu i ciała.

Schowajmy zatem wstyd do kieszeni i z dumą na twarzy zadbajmy o swoją atrakcyjność Panowie!