Depilacja klatki piersiowej to zabieg, na który coraz częściej decydują się mężczyźni. Dbanie o własne ciało i wygląd już dawno przestało być domeną tylko i wyłącznie kobiet. Męska świadomość w tym obszarze w ciągu ostatnich lat bardzo się zwiększyła. Mimo to temat depilacji nadal jest dość kontrowersyjny. Dlatego dziś kilka słów o pozbyciu się owłosienia na klatce piersiowej. Czy warto? A jeśli tak, jaki sposób pozbycia się niechcianego owłosienia wybrać?

Twoje ciało, Twoja decyzja

Na depilację klatki piersiowej decydują się głównie panowie, którym owłosienie przeszkadza lub po prostu się nie podoba. Gładkie ciało preferują też sportowcy i modele. W ich przypadku decydujące są oczywiście aspekty wizualne. Jeśli dobrze czujesz się z włoskami na klatce piersiowej, zostaw je. Chyba że są bardzo długie, wówczas warto je nieco przyciąć nożyczkami. I to wszystko. Jeśli jednak zdecydujesz się na pozbycie niechcianego owłosienia, dobrze wiedzieć, że masz wybór!

Może Cię zainteresować: Zabiegi najczęściej wybierane przez mężczyzn w salonach kosmetycznych

Depilacja maszynką

Najprostsza i bezbolesna forma depilacji niemal każdej partii ciała, w tym także męskiej klatki piersiowej. Możesz ją wykonać maszynką jednorazową lub elektryczną. Zanim przystąpisz do golenia, należy przygotować odpowiednio ciało. Po pierwsze powinno być czyste, nawilżone i zmiękczone. Dobrym pomysłem jest depilacja w trakcie kąpieli. Po drugie, zainwestuj w kosmetyki, które ułatwią samo golenie, a także spowolnią odrost nowych włosków. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów kremów dedykowanych właśnie męskiej depilacji.

Jeśli wybierzesz golenie klatki maszynką, musisz być świadomy jego wad. A konkretnie tego, że taka depilacja jest krótkotrwała. Włoski odrastają już po kilku dniach. Co więcej, przy częstym goleniu są mocniejsze, kłujące i szybciej rosną. Musisz też uważać, by niechcący nie zaciąć się ostrzem.

Depilacja woskiem

Nie ma co ukrywać, jest to bolesna forma depilacji i najrzadziej wybierana przez mężczyzn. Szczególnie przez tych z bujnym owłosieniem niezależnie od miejsca występowania. Choć szczerze trzeba przyznać, że jednocześnie jest skuteczna i trwała. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet 4 tygodnie. Depilacja ta polega na nałożeniu porcji płynnego wosku na konkretny obszar ciała, a po zastygnięciu sprawnym oderwaniu go w kierunku przeciwnym do tego, w którym rosną woski. Na ten rodzaj depilacji warto umówić się do kosmetyczki, gdyż wymaga precyzyjnego i szybkiego działania.

Depilacja laserowa

depilacja

Rodzaj depilacji dedykowany szczególnie mężczyznom, którzy zostali obdarzeni ciemnym i grubym owłosieniem. Zabieg wykonywany jest w gabinecie kosmetycznym przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Na czym polega? Za pomocą lasera strumień światła kierowany jest na owłosiony obszar, następuje podgrzanie mieszka włosowego, w efekcie czego zostaje on uszkodzony. Efektem tego jest osłabienie włosków i zahamowanie ich wzrostu.

Bez wątpienia jest to aktualnie najbardziej skuteczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia z ciała. Na jego korzyść przemawia też zdecydowanie mniejsza bolesność niż w przypadku wosku. Z drugiej jednak strony depilacja laserowa jest stosunkowo droga. Inwestycja w jedną sesję rozpoczyna się od 180 zł w górę i zależy od depilowanego obszaru, a najczęściej koniecznych jest kilka wizyt w gabinecie.

Może Cię zainteresować: Jak się przygotować do wizyty w SPA?

Depilacja klatki piersiowej — sam zdecyduj!

Czy warto? Przy podejmowaniu decyzji nie kieruj się aktualnymi trendami czy damskimi wyobrażeniami. To powinno być w 100% Twoje postanowienie, dyktowane Twoimi potrzebami. Dlaczego? Ponieważ nie ma żadnych zdrowotnych ani higienicznych wskazań do depilacji klatki piersiowej u mężczyzn. Jeśli jednak decydujesz się na tego rodzaju zabieg, warto oddać się w ręce profesjonalistów, którzy zrobią to dokładnie i w bezpieczny sposób.