Fryzjer a barber? Przeglądasz się w lustrze i bez większego entuzjazmu stwierdzasz, że znów musisz wybrać się do fryzjera. Zwyczajna, rutynowa czynność, której cyklicznie się poddajesz. Jasne ściany, minimalistyczny wygląd, dziesiątki stanowisk pracy, głośne suszarki, golarki i inne urządzenia nie pozwalają Ci czerpać przyjemności przy korzystaniu z usług fryzjera. A teraz wyobraź sobie, że są tacy mężczyźni, którzy z ogromną niecierpliwością czekają na swoją kolejną wizytę w salonie. Jak to możliwe?! Odpowiedzi poszukamy w tajemniczym wciąż dla niektórych miejscu zwanym „barber shopem”.

Fryzjer a barber — Moda na dżentelmenów – brodaczy

Broda na długie lata zniknęła z pierwszych stron czasopism modowych. Przy rosnących wymaganiach dotyczących męskiej atrakcyjności, brak wiedzy w zakresie pielęgnacji zarostu sprawił, że broda zaczęła stanowić synonim niechlujstwa. Na szczęście to się zmieniło i dzisiaj idealnie przystrzyżony zarost i nienaganna fryzura to atrybuty prawdziwych dżentelmenów.

Powrót mody, jaką jest noszenie brody stworzył na rynku popyt na zapomnianą przez lata usługę barber shopów, odpowiednik tradycyjnego salonu fryzjerskiego. To właśnie tutaj panowie znaleźć mogą swój wymarzony odpoczynek i czas na odrobinę relaksu.

Może Cię zainteresować: Butch i femme, femme i butch

Fryzjer czy barber? Wybór ma znaczenie

Oczywiście wychwalanie usług barberów wcale nie oznacza, że panowie mogą na dobre zapomnieć o wizytach w klasycznych, nowoczesnych salonach fryzjerskich. Wybór miejsca jest bowiem ściśle uzależniony od ich potrzeb.

Fryzjer może więcej!

W usługach salonów fryzjerskich mężczyźni mogą oddać się kompleksowemu zabiegowi pielęgnacyjnemu. Mycie, strzyżenie i farbowanie to standardowy pakiet, który za kilkadziesiąt złotych często obejmuje nie tylko włosy na głowie, ale także zarost, którego poniekąd dotyczy artykuł.

Barber to także artysta, tyle że o znacznie węższej specjalizacji. Jego sztandarową usługą jest pielęgnacja zarostu i przystrzyganie włosów w sposób klasyczny. Zapach farb i fryzjerskich chemikaliów w barber shopach jest niedozwolony! Ustępuje on bowiem miejsca zapachom iście męskim, które ukryte są w preparatach myjących, olejkach i odżywkach.

Fryzjer a barber  — Niezastąpiony klimat Barber Shopów

barber co to

Współczesne fryzjerstwo to przede wszystkim moda, a jeśli moda to również minimalizm we wnętrzach salonów. Zupełnie co innego zastaniemy po przekroczeniu progu barber shopów, ciemne kolory, klasyczne, drewniane meble, ciężkie faktury i wzornictwo – choć z pozoru opis takiego wnętrza wydaje się przytłaczający, panowie zdecydowanie dobrze czują się w miejscach stylizowanych w taki właśnie sposób. Jedno, maksymalnie dwa stanowiska pracy dla barberów, cisza i nastrojowość dająca poczucie własnego azylu to jest to, czego próżno szukać nawet w najekskluzywniejszych salonach piękności.

Może Cię zainteresować: Czym jest Yerba Mate i jakie są jej właściwości? Jak ją parzyć?

A gdyby tak na wizytę u barbera przyjść ze swoją kobietą?

No cóż. Wprawdzie żadne prawo nie zabrania kobietom przychodzenia do barber shopów, ale są takie miejsca, jak właśnie barber shopy, gdzie umownie mile widziani są tylko brodacze. Jeśli więc i Ty planujesz wizytę w małym, męskim SPA rady od ukochanej zasięgnij w domu a przed wizytą nie zapomnij odstawić jej do manicurzystki 😉

Może Cię zainteresować: Peruki naturalne – dlaczego warto je wybierać