„Regulacja męskich brwi? Kpina chciałoby się rzec, to przecież zabieg dla kobiet” – wokół męskiej pielęgnacji, której coraz wielu panów poddaje się z dużym zaangażowaniem, krąży mnóstwo kontrowersji i mitów. W momencie, w którym tuż obok nienagannej aparycji, zabiegów kosmetycznych i prawidłowo dopasowanej stylizacji pojawiła się moda na regulację brwi, fora internetowe zawrzały, a użytkownicy przeciwni wszelakim męskim reformom pielęgnacyjnym nie szczędzili słów krytyki na coraz to nowsze pomysły „nowoczesnych dżentelmenów”.

Różnice się zacierają

Cóż, mimo głośnych protestów ci, którzy fryzjera znają tylko z widzenia, muszą pogodzić się z faktem, że wielu ich kolegów wie jakich kosmetyków należy używać i jakie ubrania kupować, żeby zawsze prezentować się z klasą.

Robiąc ukłon w stronę tych drugich, niebezpodstawnym wydaje się pomysł stworzenia poradnikowego artykułu dotyczącego prawidłowej regulacji brwi.

Przepis na idealne męskie brwi krok po kroku

regulacja męskich brwi pensetą

Na wstępie należy zaznaczyć, że zasady stylizacji męskich brwi są zupełnie inne niż te, którymi kierują się kobiety. Nie warto więc szukać porady u swoich partnerek. Ich, zrozumiały zresztą, brak doświadczenia i próby tworzenia kształtów na „chybił, trafił” mogą zakończyć się karykaturalnym fiaskiem.

Dlaczego w ogóle należy pielęgnować męskie brwi i jak to zrobić, aby osiągnąć zamierzony efekt?

Anatomia, uwarunkowania genetyczne oraz gospodarka hormonalna warunkują u mężczyzn znacznie intensywniejsze owłosienie obejmujące nie tylko skórę głowy, ale również twarz i całe ciało. Nieregulowane brwi często są więc grube, a długość poszczególnych włosków sprawia, że przybierają „krzaczasty” kształt. Oczywiście nie sposób w tym miejscu zapomnieć o monobrwi, z którą często borykają się panowie. To wszystko sprawia, że twarz młodego, zadbanego mężczyzny staje się groźna i nieprzystępna, a jego wizerunek co najmniej nieatrakcyjny.

Samodzielna pielęgnacja brwi to dla niedoświadczonego mężczyzny duże wyzwanie, dlatego wielu decyduje się na wizytę u kosmetyczki. Pozostali powinni stosować się do poniższych zasad.

Może Cię zainteresować: 5 naturalnych sposobów na pocenie się

Etap pierwszy – przygotuj potrzebne narzędzia:

  • małe, ostre nożyczki – najlepiej sprawdzą się te do paznokci;
  • pęseta;
  • lustro;
  • dobre oświetlenie;
  • kostka lodu – może boleć.

Etap drugi – dolna linia łuku brwiowego

Przyglądnij się swoim brwiom z nieco dalszej perspektywy, a z pewnością zauważysz, które włoski znajdują się poniżej linii łuku brwiowego. Możesz też sięgnąć po ostro zatemperowaną konturówkę, którą delikatnie zaznaczysz łuk, tworząc szablon do dalszej pracy.

Etap trzeci – długość brwi

Jeżeli widzisz, że Twoje brwi są zdecydowanie za długie, postaraj się je delikatnie przystrzyc. W sklepach z urządzeniami elektronicznymi możesz znaleźć maszynkę do strzyżenia ze specjalną nakładką do brwi – to znacznie ułatwi sprawę.

Etap czwarty – żegnajcie monobrwi!

Jeżeli pomiędzy początkiem obydwu brwi znajduje się nadmierna ilość włosków, które sprawiają, że Twoja twarz wygląda, jakby miała jedną, długą brew – musisz je usunąć. W tym celu doskonale sprawdzi się pęseta lub cienkie plastry do depilacji twarzy.

Pamiętaj!

  1. Brew musi wyglądać jak najbardziej naturalnie, aby uniknąć efektu zupełnie odwrotnego do zamierzonego.
  2. Nigdy nie usuwaj włosów z górnej linii brwi, ponieważ może to spowodować efekt jej opadnięcia, co wpłynie niekorzystnie na wizerunek całej twarzy.

Może Cię zainteresować: Zabiegi najczęściej wybierane przez mężczyzn w salonach kosmetycznych

A jak ten zabieg wygląda u kobiet?

kobieta wyczesująca brwi

W przypadku kobiet regulacja brwi jest tak samo standardowym zabiegiem jak mycie zębów. Panie, które przez lata się mu poddają, przestają nawet odczuwać dokuczliwy ból związany z depilacją. Jeżeli chodzi o narzędzia, kobiety najczęściej sięgają po pęsety lub wosk podczas zabiegu w salonie kosmetycznym. Wśród pań popularna staje się również metoda nitkowania, do której potrzebna jest jednak duża precyzja.

Co do kształtu brwi u kobiet zaczynających swoją przygodę z ich regulowaniem doskonale sprawdzają się gotowe szablony dostępne w drogeriach. Pozostałym zaleca się wizytę w salonie kosmetycznym, gdzie profesjonalistka dokona pierwszej, prawidłowej depilacji ułatwiając tym samym późniejsze utrzymanie brwi w nienagannym kształcie.