Twoje włosy są matowe i pozbawione blasku? Nie tylko się rozdwajają, ale codziennie na szczotce gubisz ich całe mnóstwo? To znaki, że potrzebują natychmiastowego wzmocnienia. Możliwości ku temu masz sporo! Od specjalistycznych produktów do pielęgnacji włosów z drogerii, przez lecznicze szampony z apteki, aż po domowej roboty maski i szampony. Na tych ostatnich dzisiaj się skupię i przedstawię Ci 4 sprawdzone sposoby na wzmocnienie włosów.

Olejek rycynowy

olejek

Prawdziwy skarb, jeśli chodzi o domową pielęgnację nie tylko włosów! Na jego korzyść przemawia mnóstwo argumentów: niska cena (między 4-9 złotych za buteleczkę), wydajność (starcza nawet na kilka miesięcy), ogólnodostępność (możesz go kupić w każdej aptece). Ale to jeszcze nic! Najważniejsze są właściwości, które ma i efekt, jaki możesz uzyskać poprzez regularne stosowanie olejku rycynowego na włosy.

Właściwości tego produktu w kosmetyce są nieocenione, a nie każdy zdaje sobie z nich sprawę. Olej rycynowy działa regenerująco na włosy. Dzięki niemu stają się lśniące, mocniejsze i szybciej rosną. Rycyna wpływa na zamykanie łusek włosów, dzięki czemu końcówki są bardziej odporne na rozdwajanie i urazy mechaniczne. Jak stosować olejek rycynowy? Raz na 3 tygodnie nałóż go na całe włosy, delikatnie wmasuj w skórę głowy i pozostaw na 15-20 minut. Po tym czasie dokładnie spłucz go ciepłą wodą z szamponem.

Może Cię zainteresować: 5 sprawdzonych maseczek do pielęgnacji twarzy

Sok z cytryny

plasterki cytryny

O właściwościach tej bomby witaminowej można by pisać bardzo długo! Niemal każdy ma ją w swojej lodówce przez cały rok. Czemu by tego nie wykorzystać do naturalnej pielęgnacji? Działa na skórę, paznokcie, odporność i skutecznie rozprawia się z różnymi dolegliwościami. Teraz jednak skupimy się na tym, co cytryna może zrobić dla Twoich włosów. A uwierz mi, że całkiem sporo!

Jeśli chcesz, by Twoje włosy dobrze się układały i pięknie lśniły, przygotuj płukankę z soku z cytryny. 1-2 cytryny (w zależności od długości włosów), wygnieć i podczas zmywania szamponu, nanieś na włosy. Dla ułatwienia możesz też wcześniej zmieszać go z niewielką ilością wody i polać dokładnie całą głowę. Ten naturalny sposób nie obciąży włosów tak jak, chociażby pianki czy żele, a efekt jest naprawdę zadowalający. Płukankę cytrynową stosuj tylko raz na jakiś czas, ponieważ kwasy zawarte w cytrynie w zbyt dużej ilości i przy częstym stosowaniu mogą uszkodzić włosy.

Pokrzywa

rosnące pokrzywy

Właściwości lecznicze pokrzywy znane są od dawna. Na jej bazie produkowanych jest mnóstwo kosmetyków do codziennej pielęgnacji, w tym także szampony do włosów. Jeśli stawiasz na naturalność, możesz wykorzystać tę roślinę do domowych zabiegów wzmacniających. Chcesz rozprawić się z wypadającymi włosami? Pokrzywa może skutecznie Ci w tym pomóc.

Wystarczy przygotować odwar pokrzywowy i regularnie przez kilka kolejnych tygodniu płukać nim włosy. Jeśli zauważysz poprawę, czynność możesz wykonywać rzadziej i przykładowo stosować ją profilaktycznie tylko raz w miesiącu. Pamiętaj, że wypadanie włosów jest zjawiskiem normalnym. Codziennie każdy z nas traci ich około 60. Natomiast jeśli zaobserwujesz, że wypadają w większych ilościach, konieczna będzie wizyta u lekarza.

Może Cię zainteresować: Jak przygotować skórę na wiosnę?

Białko

jajko

Bezskutecznie walczysz z przetłuszczającym się włosami za pomocą szamponów i innych gotowych produktów, lecz nie przynoszą oczekiwanego efektu? Postaw na naturę. Nadmiernemu wydzielaniu łoju przez gruczoły łojowe możesz zapobiec, stosując maseczkę z białek. Jak ją przygotować? Rozbij jedno jajko średniej wielkości i oddziel żółtko. Z białka ubij pianę, połącz ją z sokiem z jednej średniej cytryny i delikatnie zamieszaj. Tak powstałą papkę wsmaruj w skórę głowy co najmniej na 10-15 minut przed myciem. Spłucz ją dokładnie ciepłą wodą, a następnie umyj włosy.

To tylko kilka sposobów na wzmocnienie włosów domowymi i naturalnymi sposobami. Ogólnie jest ich całkiem sporo i są naprawdę skuteczne. A co najważniejsze, do ich przygotowania nie potrzebujesz niczego specjalnego. Większość składników masz w domu pod ręką lub możesz łatwo je dostać w aptece, lub sklepach zielarskich.